Przejdź do treści
Strona główna » Baza Wiedzy » Co to jest IEO

Co to jest IEO

IEO jest często przeprowadzane, gdy nowy projekt chce uruchomić swoją krypto walutę lub produkt blockchain, ale wymaga do tego znacznego kapitału inwestycyjnego.

IEO różni się od Initial Coin Offering (ICO) tym, dzięki giełdzie krypto walut projekty mogą zbierać fundusze za pomocą bazy klientów giełdy i wkrótce potem rozpocząć handel swoim tokenem.

Jak przeprowadzić IEO?

Technologia blockchain jest stosunkowo nowa natomiast już teraz istnieje tysiące start-upów, firm lub projektów kryptowalutowych. Wiele z nich konkuruje o pozyskanie potencjalnych inwestorów metodami finansowanie typu ICO, STO lub IEO. Kiedy twórcy projektu opartego o finansowanie społecznościowe w technologii blockchain zdecydują się zorganizować IEO, w pierwszej kolejności będą musieli przejść odpowiednią procedurę,  zanim będzie możliwe zebranie pierwszego kapitału. Procedura ta może delikatnie różnić się w zależności od wyboru typu zbiórki.

Wymagania jakie trzeba spełnić aby możliwe było przeprowadzenie tokenizacji to w pierwszej kolejności posiadanie solidnego modelu biznesowego, doświadczonych członków zespołu, realnego użycia technologii i dostarczenie whitepaper. Te rzeczy są kluczowe i niezbędne. Zespół projektu musi ustalić, czy ich IEO będzie miało „sztywny”, czy „miękki” limit. 

Określając twardy limit dajemy inwestorom do zrozumienia że nie można zainwestować więcej niż określoną kwotę. Miękki limit wyznacza początkowy cel, który należy osiągnąć, ale pozwala na dalsze inwestycje.

Jeśli wszystko jest przygotowane, w kolejnym kroku należy wybrać platformę.
Możliwości jest wiele ponieważ sporo giełd zadbało o to aby dodać takie rozwiązania do swojego portfolio, natomiast należy pamiętać o tym że każda platforma ma swoje zalety, wymagania i potencjalne wady. Od tej decyzji może zależeć powodzenie zbiórki dlatego też trzeba dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw, najlepiej jednak skontaktować się z be-funder.com

#000000

X