Przejdź do treści
Strona główna » Baza Wiedzy » Co to jest ICO?

Co to jest ICO?

Co to jest ICO? Be_funder.com

ICO (Initial Coin Offering) jest metodą zdobywania środków poprzez finansowanie społecznościowe, wykorzystywane przez projekty w fazie szybkiego wzrostu. Polega na zbieraniu kapitału za pomocą cyfrowych walut, stworzonych przez emitentów. Emitent (firma chcąca pozyskać kapitał) sprzedaje cyfrową walutę odzwierciedlającą rzeczywiste wartości, w zamian za inny środek płatniczy.

Metoda ICO pozwala zebrać kapitał na realizację całości lub części projektu, jeszcze na etapie pomysłu. Emitent przedstawia model biznesowy w tak zwanym White Paper. Jest to wielostronicowy dokument, będący odpowiednikiem prospektu emisyjnego w przypadku akcji. Chodź możliwa jest zbiórka na etapie pomysłu, dająca zwykle większe korzyści dla początkowych inwestorów, to większym zaufaniem cieszą się bardziej rozwinięte projekty. W im większym stadium zaawansowania są prace, tym łatwiej przeprowadzić zbiórkę funduszy.

Jak przeprowadzić udane ICO ?

Jak sama nazwa wskazuje, finansowanie społecznościowe potrzebuje zainteresowanej przedsięwzięciem społeczności, natomiast nie jest najważniejszy czynnik. W pierwszej kolejności za udaną zbiórką stoi dobry pomysł. Następne w kolejce są wartości, na których oparty jest projekt, uczciwe warunki, wiarygodność oraz transparentność, bezpieczeństwo inwestorów i oczywiście stopa zwrotu.

Zalet ICO oraz formy finansowania zwanej tokenizacją jest oczywiście więcej. Możesz o tym przeczytać w naszym artykule opisującym czym jest tokenizacja. (czytaj więcej.)

ICO jest bardzo młodą metodą finansowania, jej czasy świetności dopiero nadchodzą. Wyżej wymieniona forma pozyskiwania kapitału staje się coraz bardziej popularna, choć w wielu krajach jeszcze nieuregulowaną, to bardzo szybko się zmienia.

#000000

X